O mnie

W pogoni za pięknem – z miłości do wolności

Cześć! Na imię mi Emilia, a pogoń za pięknem stała się nieodłączną częścią mojego życia. Pogoń za pięknem świata nie tylko tego dla oczu, ale również dla duszy. Lubię być tam, gdzie mnie jeszcze nie było. Odwiedzać miejsca, o których mało kto wie. Miejsca piękne i ciche, pozwalające odpocząć od pędzącego gdzieś wciąż świata. Moim mottem jest życie z miłości do wolności, wolności, którą właśnie podróże mi dają.

Zachód słońca nad morzem bałtyckim

Nie po drodze mi ze schematami, które lubię jedynie łamać. Rutyna, to jeden z moich największych wrogów, a im więcej się dzieje, tym lepiej. Niespodziewane zwroty akcji? To chyba nieodłączna część każdej z moich podróży, nie przypominam sobie, kiedy ostatnio wszystko poszło zgodnie z planem. Zamiast w Zakopanym znajduję się nagle w Gdańsku, a zwyczajny weekend zamienia się niespodziewanie w wyprawę z naprędce spakowanym plecakiem. Dokąd? Nieważne, byle znów poczuć wiatr we włosach gnając na spotkanie przygodzie. Dlaczego? Bo to właśnie kocham.

Na co dzień

Nie każdy jednak dzień spędzam w podróży. Na co dzień dużo mojego czasu pochłania sport, który w pewien sposób zastępuję mi nieodpartą chęć odkrywania. Poza tym kolarstwo i bieganie to idealne sposoby na zwiedzanie, szczególnie przemierzanie górskich szlaków i ciągnących się aż po horyzont bezdroży. Kiedy uda mi się zwolnić nieco pęd mojego dnia, często zatrzymuję się w kuchni. Lubię łączyć najróżniejsze smaki i tworzyć swoje własne przepisy, które może kiedyś tutaj zawitają.

Co tu będę przedstawiać?

Co tu będę przedstawiać? Moje historie, szlaki, miejsca znane i te mniej znane, a równie piękne. I wskazówki, jak dotrzeć, gdzie się zatrzymać, jak zaplanować wyprawę… ale więcej o tym przeczytacie tutaj: https://wpogonizapieknem.com/category/podroze/.

Co tu jeszcze dodać? Jeśli, tak jak mnie ciągnie Cię do miejsc, które zapierają dech w piersiach, zapraszam na mój pokład. Zabiorę Cię w podróż po nieznanych zakątkach Polski i świata, z dala od normalności i rutyny, na spotkanie wolności.

Gdzieś na drodze pośród rozlewisk Narwi.
Na jednej z dróg pośród rozlewisk Narwi

Możesz mnie znaleźć również tutaj:

i tutaj:

Jeśli chcesz, udostępnij, aby ten wpis mógł dotrzeć również do innych